GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille
GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille

GEORG JENSEN | Mercy Ring Lille

200000200053
12.000,00 kr.
Inkl. moms Levering 1-4 dage

Tid er et flydende begreb og det har designeren bag Mercy kollektionen, Jacqueline Rabun, formået at indfange i smykkekollektionen. For ifølge Jacqueline Rabun skal smykker have en emotionel betydning for bæreren, såvel som at de skal være smukke og dekorative.

Mercy kollektionen er inspireret af tid; både til refleksion og eftertanke, men også af hvor foranderligt livet kan være.

Ringen fra Mercy er i 18 karat guld og er, med sin organiske form og elegante design, et smukt eksempel på klassisk skandinavisk design. Sæt ringen sammen med andre smykker fra Mercy, eller mix og match for at skabe et mere unikt udtryk.

Ring størrelse

Delbetaling
413 kr. pr. måned
24
36
48
60
Ved et samlet kreditbeløb på 12.000 kr. over 36 mdr.: Månedlig ydelse 413 kr. Samlede kreditomk. 2.844 kr. Samlet tilbagebetaling 14.844 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Betalingsservice) 15,36%. Der er fortrydelsesret.
 
Smykketype / Produkttype
Ringe
Materiale
Guld
Mål
B: 6,7 mm.
Kollektion:
Mercy
Lanceringsår:
2020
5713275160045

Stiftet: 19. april 1904 i København

Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark

CVR‑nr. 26573645

Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023

Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.

No reviews

Du vil eventuelt også synes om

Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.