AQUA DULCE | Meadow Rose halskæde i forgyldt sølv med solsten – 7171
AQUA DULCE | Meadow Rose halskæde i forgyldt sølv med solsten – 7171

AQUA DULCE | Meadow Rose halskæde i forgyldt sølv med solsten

7171
599,00 kr.
Inkl. moms
599
Levering 1-4 dage

Meadow Rose halskæde fra Aqua Dulce i 925 sterlingsølv med 14 kt. forgyldning med ferskenfarvet solsten (peach sunstone). Kædelængde: 42 + 3 cm.

 
AQUA DULCE | Meadow Rose halskæde i forgyldt sølv med solsten

AQUA DULCE

Meadow Rose

Meadow Rose kombinerer en fin forgyldt kæde med ferskenfarvet solsten. Stenens bløde farve giver et varmt fokus i halskæden, som er fin alene og let at kombinere med andre kædelængder.

Fremstillet i 925 sterlingsølv med 14 kt. forgyldning.

KÆDELÆNGDE

42 + 3 cm

MATERIALE

925 sterlingsølv med 14 kt. forgyldning

STEN / PERLER

Ferskenfarvet solsten (peach sunstone)

En del af dit personlige smykkelook

Bær halskæden alene, eller kombiner den med en kortere eller længere kæde. Forlængerkæden på 3 cm giver mulighed for at tilpasse placeringen.

Pas godt på dit smykke

Tag smykket af før bad, svømning og sport. Undgå direkte kontakt med parfume og cremer, og tør det forsigtigt med en blød, tør klud. Opbevar det separat og tørt, så overfladen beskyttes mod ridser.

Reference: 7171 · EAN: 5740013871710

Smykketype / Produkttype
Halskæder
Materiale
Forgyldt sterling sølv
Stentyper:
Solsten
Kæde længde
42 + 3 cm
5740013871710
7171

Hos Aqua Dulce får du danske designermærke smykker i topkvalitet. Du kan vælge mellem mange forskellige øreringe, halskæder, armbånd og ankelkæder i 925 sterling sølv, forgyldt sølv og rosaforgyldt sølv. Smykkerne er lavet med øje for detaljer og trends, og du kan finde noget, der passer til din personlige stil og smag.

Aqua Dulce har smykker til alle anledninger, uanset om du vil have noget simpelt og stilfuldt, eller noget farverigt og sjovt. Du kan også kombinere forskellige smykker for at lave dit eget unikke look. Aqua Dulce bruger kun de bedste materialer og sten, såsom ferskvandsperler, zirkonia og pastelfarvede perler. Smykkerne er slidstærke og allergivenlige, og de vil give dig glæde i mange år.

Siden 2004 har Aqua Dulce designet og produceret smykker i ædelmetaller.
Det æstetiske udtryk er enkelt og rent og designet følger tidens trends.

Kategori

Udvalgte

Aqua Dulce er skabt af Janne Lisberg Fisker, som også den dag i dag er en del af virksomheden. Janne er draget af farver, flotte ædelstene & god kvalitet.

Når kollektionerne skal designes, tegner Janne smykkerne i hånden, bestemmer overflader, farver og sten og får dem derefter produceret.
Smykkerne er i 925 Sterling sølv, og med 14 karats forgyldninger – alle smykker er naturligvis 100 % nikkelfri.

Oplev Aqua Dulce - den ultimative destination for unikke og elegante smykker. Præsenteret er en enestående kollektion, der kombinerer håndværk, stil og tidløs skønhed.

Passionen for smykker afspejles i hvert enkelt design. Hos Aqua Dulce stræbes der efter at skabe smykker, der ikke blot er accessories, men også fortæller en historie. Uanset om du leder efter et subtilt hverdagssmykke eller et iøjnefaldende statement-stykke, finder du noget for enhver smag og lejlighed.

Sortimentet omfatter en bred vifte af materialer, herunder ædle metaller som guld og sølv, samt sten som diamanter, perler og farverige ædelsten. Aqua Dulce er stolte forhandlere af eksklusive smykkemærker, der sætter standarden for elegance og kvalitet.

Dedikerede til at levere en førsteklasses oplevelse. Uanset om du udforsker den online butik eller besøger de fysiske lokaler, kan forventes en personlig service og ekspertise fra det passionerede team.

Gør dine øjeblikke uforglemmelige med Aqua Dulce. Opdag kollektionen i dag og find det perfekte smykke, der komplimenterer din unikke stil og personlighed.

No reviews
Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.
\n