GEORG JENSEN | SIGNATURE Diamant Tennisarmbånd
GEORG JENSEN | SIGNATURE Diamant Tennisarmbånd
GEORG JENSEN | SIGNATURE Diamant Tennisarmbånd
GEORG JENSEN | SIGNATURE Diamant Tennisarmbånd

GEORG JENSEN | SIGNATURE Diamant Tennisarmbånd

20001307000M
99.900,00 kr.
Inkl. moms
99900
Levering 1-4 dage

Dette tennisarmbånd i 18 kt. massivt guld er indbegrebet af ægte kunsthåndværk.

Med sin specialdesignede diamantindfatning, der fremhæver stenens glans, er smykket et ypperligt eksempel på husets vedholdende engagement inden for designinnovation.

Diamanterne, der er forskellige i størrelse, er hver især omhyggeligt indfattet i hånden og placeret på en naturlig og ikke-lineær måde, der refererer til en af Georg Jensens største inspirationskilder: naturen.

Armbåndet er skabt til at blive værdsat og givet videre gennem generationer, og det er samtidig et smykke, man ikke kan undgå at lægge mærke til.

 
Smykketype / Produkttype
Armbånd
Materiale
Guld
Mål
B: 4 mm.
Kollektion:
Signature
Diamanter
2.26 - 2.55 CT
Designår:
2022
Omkreds:
S: 2.26 CT: 160 mm, SM: 2.38 CT: 170 mm, M: 2.55 CT: 180 mm, ML: 2.68 CT: 190 mm, L: 2.81 CT: 200 mm
5713275238799

Stiftet: 19. april 1904 i København

Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark

CVR‑nr. 26573645

Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023

Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.

GEORG JENSEN By appointment to her majesty the queen of Denmark

Siden 1904 har Georg Jensen produceret skandinavisk, tidløst design, kombineret med et godt håndværk samt kunstnerisk æstetik.
Her hos Guldsmed Hartmann forhandler vi et stort sortiment af Georg Jensen smykker, ure og living produkter.

nyheder

Vi er stolte af at tilbyde et stort udvalg af Georg Jensen smykker, herunder de ikoniske Daisy, Mercy og Moonlight Grapes kollektioner. Disse smykker er kendt for deres tidløse design og håndværksmæssige kvalitet, der er kendetegnende for Georg Jensens arv. Uanset om du leder efter et smukt armbånd, en elegant halskæde eller en unik ring, har vi noget, der vil appellere til enhver smag og stil. Georg Jensen smykker er perfekte som en særlig gave til en elsket eller som en personlig forkælelse til dig selv. Besøg vores butik i Skive eller shop online i dag og opdag vores fantastiske udvalg af Georg Jensen smykker.

No reviews

Du vil eventuelt også synes om

Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.