Oplev REFLECT fra Georg Jensen genfortolke klassiske kæder i et nyskabende design. En hyldest til skønhed og individualitet.
Denne halskæde i sterlingsølv er en frisk og moderne udgave af den traditionelle kæde og består af en række organisk formede led, der samles i et flot design. Jacqueline Rabun har hentet inspiration fra den punkinspirerede æstetik, da hun designede Reflect-kollektionen, som er en hyldest til Georg Jensens mangeårige historie. Kædens længde kan tilpasses ved hjælp af øjerne. Halskæden kan bæres som en enkelt kæde og sættes sammen med andre design.
- Smykketype / Produkttype
- Halskæder
- Materiale
- Sterling Sølv
- Mål
- B: 4 mm. L: 450 mm. Kan forkortes med 2 og 4 cm.
- Kollektion:
- Reflect
- Designår:
- 2022
5713275227847
Stiftet: 19. april 1904 i København
Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark
CVR‑nr. 26573645
Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023
Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.
No reviews






.jpg)