GEORG JENSEN FUSION RING
GEORG JENSEN FUSION RING

GEORG JENSEN | FUSION RING

200003310056
Levering 1 - 5 dage
29.975,00 kr.
Inkl. moms
29975
Levering 1-4 dage

GEORG JENSEN FUSION RING - Smuk endering i 18 karat hvidguld med pavé-fattede diamanter på total 0,63 - 0,85 carat (afhænger af ringstørrelse).

Ringen er en Endering, der kan anvendes alene eller kombineres med de andre ringe i guld og hvidguld med og uden diamanter i FUSION serien.

Med Georg Jensens klassiske Fusion ringe kan du fortælle din egen kærlighedshistorie med en unik kombination af ringe. Med denne kollektion har du mulighed for, at lave dit helt eget personlige look og kombination, da alle delringene kan kombineres på utallige måder.

 
Smykketype / Produkttype
Ringe
Materiale
Hvidguld
Kollektion:
Fusion
Form Størrelser:
Endering fås i Str. 48-66
Diamanter
I alt 0.66 ct. pavé-fattede diamanter.
Fusion ring type
Endering
5713275181415

Stiftet: 19. april 1904 i København

Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark

CVR‑nr. 26573645

Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023

Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.

GEORG JENSEN By appointment to her majesty the queen of Denmark

Siden 1904 har Georg Jensen produceret skandinavisk, tidløst design, kombineret med et godt håndværk samt kunstnerisk æstetik.
Her hos Guldsmed Hartmann forhandler vi et stort sortiment af Georg Jensen smykker, ure og living produkter.

nyheder

Vi er stolte af at tilbyde et stort udvalg af Georg Jensen smykker, herunder de ikoniske Daisy, Mercy og Moonlight Grapes kollektioner. Disse smykker er kendt for deres tidløse design og håndværksmæssige kvalitet, der er kendetegnende for Georg Jensens arv. Uanset om du leder efter et smukt armbånd, en elegant halskæde eller en unik ring, har vi noget, der vil appellere til enhver smag og stil. Georg Jensen smykker er perfekte som en særlig gave til en elsket eller som en personlig forkælelse til dig selv. Besøg vores butik i Skive eller shop online i dag og opdag vores fantastiske udvalg af Georg Jensen smykker.

No reviews

Du vil eventuelt også synes om

Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.