Harmony Lysestage – Elegant lysestage i rustfrit stål, poleret finish, plads til fem stearinlys.
Harmony Lysestage – Elegant lysestage i rustfrit stål, poleret finish, plads til fem stearinlys.

GEORG JENSEN | HARMONY lysestage

3586142
1.399,00 kr.
Inkl. moms
1399
Levering 1-4 dage

Den elegante Harmony lysestage former sig i bløde linjer og skaber et let og harmonisk udtryk på bordet og i vindueskarmen. Oplev, hvordan lyset skaber spil i den guldbelagte overflade og spreder en hyggelig stemning. Den 5-armede guldlysestage fuldender hjemmet på smukkeste vis og et enestående eksempel på tidløst skandinavisk design.

Maria Berntsens elegante lysestager er blandt vores mest populære boligtilbehør. Med sans for harmoniske linjer genskaber hun klassisk tilbehør til boligen i tidløst skandinavisk design.

Harmony lysestagen er fremstillet i rustfrit stål belagt med 18 karat guld. 

 
Materiale
Stål
Mål
H: 143 mm / 5,63 tommer. B: 419 mm. Ø: 16 mm.
Designår:
2016
5705145262898

Stiftet: 19. april 1904 i København

Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark

CVR‑nr. 26573645

Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023

Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.

GEORG JENSEN By appointment to her majesty the queen of Denmark

Siden 1904 har Georg Jensen produceret skandinavisk, tidløst design, kombineret med et godt håndværk samt kunstnerisk æstetik.
Her hos Guldsmed Hartmann forhandler vi et stort sortiment af Georg Jensen smykker, ure og living produkter.

nyheder

Vi er stolte af at tilbyde et stort udvalg af Georg Jensen smykker, herunder de ikoniske Daisy, Mercy og Moonlight Grapes kollektioner. Disse smykker er kendt for deres tidløse design og håndværksmæssige kvalitet, der er kendetegnende for Georg Jensens arv. Uanset om du leder efter et smukt armbånd, en elegant halskæde eller en unik ring, har vi noget, der vil appellere til enhver smag og stil. Georg Jensen smykker er perfekte som en særlig gave til en elsket eller som en personlig forkælelse til dig selv. Besøg vores butik i Skive eller shop online i dag og opdag vores fantastiske udvalg af Georg Jensen smykker.

No reviews

Du vil eventuelt også synes om

Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.