GEORG JENSEN OFFSPRING HALSKÆDE
GEORG JENSEN | OFFSPRING halskæde med stort vedhæng
GEORG JENSEN OFFSPRING HALSKÆDE
GEORG JENSEN | OFFSPRING halskæde med stort vedhæng

GEORG JENSEN | OFFSPRING halskæde med stort vedhæng

10012762
LEVERING 5 - 8 DAGE
1.975,00 kr.
Inkl. moms

Offspring-vedhænget fortæller historien om kærlighedens ubrydelige kraft og det unikke bånd mellem forælder og barn ved hjælp af to smukt forbundne former, hvoraf den mindste er beskyttet af den største.

Designer Jacqueline Rabuns emotionelle og symbolske vedhæng har en tidløs skønhed, der gør det perfekt, uanset om du er afslappet klædt, eller du skal ud om aftenen.

Offspring-vedhænget er fremstillet i sterlingsølv, og du kan tilpasse kædens længde ved hjælp af øjerne.

 
Smykketype / Produkttype
Halskæder
Materiale
Sterling Sølv
Mål
H: 21,8 mm. B: 17 mm. 45 cm ankerkæde
Kollektion:
Offspring
Lanceringsår:
2001
5713275052562

Stiftet: 19. april 1904 i København

Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark

CVR‑nr. 26573645

Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023

Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.

No reviews

Du vil eventuelt også synes om

Kunder, der købte denne vare, købte også

Produkt tilføjet til din Ønskeliste
Product added to compare.