Denne elegante sølvhalskæde er et nyskabende design, inspireret af klassiske kæder. Jacqueline Rabun, som er en af Georg Jensens tætte samarbejdspartnere, står bag designet, hvor sølv-led i organiske former hægter sig sammen til et markant og skulpturelt smykke. Halskæden passer både til mænd og kvinder, og den er et flot unisex-smykke med et tidløst udtryk.
Delbetaling
		251 kr. pr. måned
	Ved et samlet kreditbeløb på 9.750 kr. over 48 mdr.: Månedlig ydelse 251 kr. Samlede kreditomk. 2.265 kr. Samlet tilbagebetaling 12.015 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Betalingsservice) 11,18%. Der er fortrydelsesret.
		
	- Smykketype / Produkttype
- Halskæder
- Materiale
- Sterling Sølv
- Mål
- L: 600 mm.
- Kollektion:
- Reflect
- Designår:
- 2024
                    
                    5713275259053
                
                    Stiftet: 19. april 1904 i København
Hovedkontor / CVR: Georg Jensen A/S / Retail Søndre Fasanvej 7, 2000 Frederiksberg, Denmark
CVR‑nr. 26573645
Ejerskab: En del af Fiskars Group siden 2023
Georg Jensen står for traditionelt dansk sølvmedehåndværk, moderne funktionalitet og bæredygtighed – Hos Hartmann Skive vil vi gerne formidle Georg Jensens 120‑årige tradition for skandinavisk design og kvalitet – uanset om der er tale om elegante smykker, tidløse ure eller ikoniske hollowware.
No reviews
                     
   
                             
                     
                                             
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                 
                                 
                 
                                 
                 
                                 
                 
                                 
                 
                                 
                